O nás

Historie

Sportovní činnost se začíná v obci úspěšně rozvíjet již ve 20. letech minulého století. Neméně úspěšným se stala od roku 1992 kulturní akce Country kamión,dnes Božičanský kamión.

Fotbal

První zmínky o fotbalovém klubu sahají do roku 1922, kdy zahájilo činnost mužstvo závodu elektro-Osmosa, které založilo její vedení. Činnost fotbalového klubu funguje s přestávkami až do dnešních dní. V 80. letech bylo postaveno nové hřiště na místě zchátralých hospodářských budov s drůbežárnou, které se rozkládaly v blízkosti školy uvnitř obce. Hřiště v tomto místě funguje do dneška.

Odbíjená

Tento sport vyznávali bývalí učňové porcelánky, hlavně chlapci vyšších postav. Hlavními tahouny mužstva byli Láďové Mareček a Hájek, Vladimír Švec a další. N amalé hřiště u kapličky ovšem přicházeli hrát také členové TJ Nová Role a mezi nimi např.Josef Walter, Jaroslav Dobrovolný nebo Jaroslav Krejčí. Takto sestavené mužstvo se probojovalo až do krajského přeboru.  Odbíjená se udržela do konce roku 1961.

Hokej

Dalším sportem, který se počátkem 50.let dobře uvedl, byl lední hokej. za pomoci božičanské porcelánky bylo v blízkosti domova mládeže vybudováno hřiště TJ Jiskra. Disponovalo umělým osvětlením, šatnami,rozhlasovou kabinou a nechyběly ani lavičky pro skalní fanoušky. K vytváření ledové plochy byla přiváděna z kaolínky tzv. "bílá voda". Kádr mužstva tvořili Václav Kabele, Josef Uhlík, Vladimír Hnízdil, Franta Heřmánek ml., pan Gebauer,Jaroslav Krejčí a další. Hokej se hrál do roku 1957.

Kultura

Nejvýznamnější akcí SK Božičany je bezesporu Božičanský kamión, dříve Country kamión. Letitá tradice přitahuje posluchače z celého regionu a v roce 2024 uspořádáme již 30.ročník. Návštěvníci zde již mohli shlédnout několik předních českých zpěváků a zpěvaček, kapel a tanečních souborů. S přístavbou hospůdky se rozšířilo kulturní vyžití v různých oblastech jako např. pořádání turnajů, besed, večírků, organizace velikonoční i mikulášské zábavy aj. Tradičně pořádáme oslavu mládí a jara - stavění a kácení máje s bohatým programem.

Partneři a sponzoři

Kam dále?

Kontaktujte nás

Sportovní klub Božičany

Božičany 161

362 25 Nová Role

E: info@skbozicany.cz

Sdílejte s námi

.

.

.

.

.

.